fbpx
chata joga leszno logo

Vinyasa Joga

Praktyka Vinyasa Joga charakteryzuje się różnorodnością i świadomym ruchem ciała w rytm oddechu.
W każdym tygodniu pracujemy nad inną partię ciała, wykorzystując odpowiednie asany. I tak, na przykład  w pierwszym tygodniu otwieramy biodra, w drugim tygodniu  pracujemy nad otwarciem klatki piersiowej, w trzecim tygodniu  nad balansem ciała, a ostatni tydzień to połączenie tych wszystkich aspektów w płynną praktykę. Połączenie tych praktyk wpływa na  harmonijny i  zrównoważony rozwój ciała.


Zajęcia podzielone są na trzy etapy:
1. Przygotowanie do praktyki rozpoczyna świadomy oddech w wygodnej pozycji siedzącej, aktywacja bandh oraz  intencja, którą każdy składa indywidualne. Następnie rozgrzewamy wszystkie mięśnie i stawy, wykorzystując między innymi ruch, który pojawi się później.
2. Główna część zajęć.
W tej fazie wykonane są asany w zależności od wybranego celu praktyki np. otwarcie bioder, klatki piersiowej. Ta faza różni się podczas zajęć dla początkujących, i  zajęć dla zaawansowanych.
3. Zamknięcie.
W tym etapie następuje integracja,  wyciszenie oraz redukowanie ewentualnych napięć, co prowadzi do uspokojenia systemu nerwowego.

Nieodzownym elementem  Vinyasa Joga jest  sekwencja Powitania Słońca. W każdym tygodniu praktykujemy inny wariant powitań, a podczas zjawisk lunarnych witamy księżyc.
Wykorzystujemy również gesty mudr, techniki oddechowe,masaże powięziowe, elementy jogi twarzy.
Zajęcia trwają od 60 do 75 minut.

Vinyasa Joga

Vinyasa oznacza układanie lub umieszczanie w specjalny sposób. Można odnieść to do praktyki asan w sekwencji jogi. Każde zajęcia są różne, mogą być skoncentrowane na danej przestrzeni w ciele lub tak ułożonej sekwencji, że finalnie wchodzimy do tak zwanego peak pose. Płynne, taneczne przechodzenie do kolejnej asany połączone z oddechem, sprawiają, że bardzo łatwo jest zacząć praktykować Vinyasa Joga. Tak naprawdę to od nauczyciela zależy, jak intensywną sekwencję ułoży danego dnia. W naszej szkole możesz skorzystać z zajęć Vinyasa

Joga jest dla nas narzędziem, które pomaga wracać do samych siebie. Uczy nas czytać sygnały płynące z ciała i umysłu. Pomaga nam unikać wzlotów i upadków. Dzięki niej sinusoida życia jest stabilna, a my spokojne. Energia życiowa, która jest ograniczona, jest dzięki niej wydatkowana w sposób zbilansowany i mądry. Joga to szerokie spectrum od asan i medytacji, po techniki oddechowe, techniki koncentracji aż po stan, w którym jesteś Tu i Teraz. Ten stan nazywa się szczęście.

Najbliższe zajęcia