fbpx
chata joga leszno logo

Joga Nidra

Joga Nidra czyli joga świadomego śnienia, joga snu. To medytacyjna praktyka wprowadzająca w stan pomiędzy snem a jawą, umożliwiająca wejście w głęboki relaks. Jako że wydaje się, że śpimy, a jednak zachowujemy świadomość, zwana jest także „jogicznym snem” lub „snem psychicznym”.

Jogę Nidrę praktykujemy w pozycji leżącej, w rozluźnieniu ciała, z zamkniętymi oczami. Jest formą medytacji prowadzonej. Podążamy świadomością za głosem osoby prowadzącej, jednocześnie kierując uwagę w głąb siebie. Praktyka składa się z kilku etapów. Nie wszystkie muszą pojawić się podczas każdych zajęć. Zawsze jednak zaczynamy od wygodnego ułożenia ciała oraz sformułowania intencji (postanowienie = sankalpa), a następnie przechodzimy do kolejnych etapów.

Joga Nidra prowadzona w Chata Joga wywodzi się praktyki opracowanej przez Swamiego Satyanandę, założyciela Bihar School of Yoga. Jej elementy wywodzą się z technik jogi i starożytnej praktyki Nyasa. Odnosząc się do ośmiostopniowej ścieżki jogi (pochodzącej z „Jogasutr” Patandżalego) jest jedną z praktyk Pratyahary czyli poszerzania świadomości w stanie wycofania zmysłów.

Pierwsze zajęcia z Jogi Nidry w „Chata Joga” odbędą się już 19 maja 2023 o godz. 18.00. Zapisz się tutaj: GRAFIK. Więcej informacji o zajęciach uzyskasz u Ani -> tel. 697 403 324.

Najbliższe cykliczne zajęcia