fbpx
chata joga leszno logo

Joga Kundalini

Joga Kundalini jest pradawną technologią umożliwiającą świadome kierowanie swoim stanem zdrowia oraz życiem, techniką transformującą i efektywną. Poprzez pracę z energią w toku tej praktyki budujemy pozycje od wewnątrz.

Jest nazywana jogą świadomości, gdyż przygotowuje ciało i umysł do rozwinięcia  potencjału twórczego i poznania naszej duchowej natury. Dzięki niej możemy kierować swoją energią – energią Kundalini i wykorzystywać ją do twórczego działania, by realizować swoje marzenia i żyć z pasją.   

Ta praktyka działa na wszystkich poziomach naszego istnienia: duszy, ciała i umysłu. Obejmuje pracę nie tylko z ciałem fizycznym ale i bardziej subtelnymi ciałami duchowymi, mentalnymi oraz oddechem i dźwiękiem.

Obecnie żyjemy  w czasach ogromnych, szybkich zmian na Ziemi .
Chaos, nadmiar informacji, niepokoje społeczne, zanieczyszczenie środowiska, izolacja i ogromny stres obciążają nasz układ odpornościowy, nerwowy i hormonalny, blokują przepływ energii w ciele , generują dużo lęku , złości i zagubienia.
W tych czasach najważniejszą umiejętnością jest skupienie umysłu i przekierowanie całej uważności do  Źródła czyli do Serca, po to by podnosić swą wibrację do takiej , która wspiera równowagę, zdrowie fizyczne i psychiczne, sPokój  i przytomną obecność  w tu i teraz. 
Celem praktyki Jogi Kundalini, Jogi Serca, jest  przejście z ciemności ( ciemności uwarunkowań, szkodliwych nawyków i przekonań ) do Światła, czyli do odkrycia SIEBIE, swoich talentów, najwyższych potrzeb, połączenia się z wewnętrzną mądrością , ku spełnieniu się jako istota ludzka. 

Praktyka  Jogi Kundalini  to 90 minutowa sesja obejmująca: rozgrzewkę, zestaw ćwiczeń czyli kryję, relaks i  medytację ; a celem tej praktyki jest :
– zatrzymanie się i skierowanie swej uwagi do wewnątrz ciała,
– objęcie czułym spojrzeniem swoich napięć, uczuć, emocji i myśli, i to w pełnej akceptacji wszystkiego tego , co pojawia się wewnątrz Ciebie gdy siadasz na matę,
– przyjęcie w uznaniu każdego wewnętrznego oporu, dając mu czas i przestrzeń na bycie i  gotowość odpuszczenia,
– generowanie ruchu ciała w połączeniu z oddechem , łagodnie , uważnie i miękko, z pełnym poszanowaniem do ograniczeń Twojego ciała,
– relaks  w karmiącym rozpłynięciu się  na Matce Ziemi,
– medytacja w różnych intencjach, ale zawsze dla poszerzenia pola Serca  i uzdrawiania  siebie i  świata.

Najbliższe zajęcia